ПОДАТКОВА ІНФОРМУЄ

Терміни уточнення показників декларації з плати за землю у випадку отримання нового витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку ділянки

З якої дати платник податків повинен уточнити показники декларації з плати за землю у разі отримання протягом року нового витягу із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки? Відповідно до п.п. 14.1.147 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями плата за землю – обов’язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

09:25 15.03.2024

Платник податку отримав 25.03.2023 свідоцтво про право на спадщину на нерухоме майно від спадкодавця – рідної тітки. Податок та військовий збір при нотаріальному оформленні спадщини не сплачувався. Чи необхідно подавати декларацію?

Відповідно до п.п. 174.2.2 п. 174.2 ст. 174 Податкового кодексу України об'єкти спадщини, що успадковується спадкоємцями, які не є членами сім’ї першого та другого ступеня споріднення, підлягають оподаткуванню.

09:24 15.03.2024

Спілкуйтесь з податковою без зусиль: звертайтесь на комунікаційну податкову платформу!

У Головному управлінні ДПС у Черкаській області працює формат співпраці з бізнесом – Комунікаційна податкова платформа! Зараз, як ніколи, важливо залишатися на зв’язку. Саме тому податкова служба розширила можливості для комунікацій з громадськістю і бізнес-спільнотою, аби кожен знайшов оптимальний для себе формат діалогу з податківцями.

14:02 11.03.2024

Деякі нюанси щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи

Декларація складається із головної форми і дев'яти додатків: Ф1, Ф2, Ф3, Ф4, ЄСВ 1, ЄСВ 2, ЄСВ 3, МПЗ, КІК. Фізичній особі – підприємцю на загальній системі оподаткування при звітуванні за результатами звітного 2023 року необхідно подати додатки Ф2 та ЄСВ 1. Крім того, фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування, які є власниками, орендарями, користувачами, на інших умовах (в тому числі на умовах емфітевзису) земельних ділянок, віднесених до сільгоспугідь, які здійснюють виробництво власної сільгосппродукції, подають ще додаток МПЗ. Розрахунок загального МПЗ здійснюється відповідно до п. 177.14 ст. 177 Кодексу та ст. 38 прим.1 розділу I Кодексу.

14:01 11.03.2024

Володимир Жаврід: «За перші два місяці року до бюджетів надійшло більше 4,2 млрд грн податків»

Про результати бюджетних надходжень за перші два місяці нинішнього року інформує в.о. начальника Головного управління ДПС у Черкаській області Володимир Жаврід. Він зазначає: «За січень-лютий 2024 року платники Черкаської області до бюджетів усіх рівнів сплатили 4 202 млн грн податків, зборів та платежів. Порівняно з показником січня-лютого 2023 року до бюджетів спрямовано на 17,1 %, або на 614,1 млн грн, податків більше.

14:00 11.03.2024

Кампанія декларування за 2023 звітний період триває до 31 березня 2024 року

Відділ з питань запобігання та виявлення корупції повідомляє, що кампанія декларування за 2023 звітний період триває до 31 березня 2024 року. Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) закликає службовців своєчасно та відповідально відзвітувати за свої статки та нагадує, що для певних категорій декларантів обов’язок подання декларацій відтерміновано – їм потрібно буде це зробити не пізніше 90 днів після зміни умов, які надають їм таке право.

08:40 06.03.2024

Як закрити зміну в РРО при форс-мажорних обставинах?

ГУ ДПС у Черкаській області повідомляє, що правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій  та програмних РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг встановлено Законом України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». Його дія поширюється на всіх суб’єктів господарювання, їхні господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.

10:44 01.03.2024

Про обов’язкове застосування РРО/ПРРО при здійсненні розрахункових операцій

Головне управління ДПС у Черкаській області нагадує, що всі платники податків зобов’язані дотримуватися вимог чинного діючого законодавства, зокрема щодо проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.

10:43 01.03.2024

2,1 млрд грн – бюджетні надходження за січень нинішнього року

За січень 2024 року надходження платежів, контроль за надходженням яких покладено на управління оподаткування фізичних осіб, становлять 2 118,5 млн грн, що на 65,6 млн грн, або 3,2% більше, ніж за відповідний період минулого року.

10:42 01.03.2024

Платники Черкащини за січень 2024 року сплатили 20,4 млн грн акцизного податку

Як повідомляє в.о. начальника Головного управління ДПС у Черкаській області Володимир Жаврід, за січень 2024 року платники Черкаської області до загального фонду державного бюджету сплатили 1,654 млн грн акцизного податку з вироблених в Україні підакцизних товарів.

10:39 01.03.2024