ПОДАТКОВА ІНФОРМУЄ

На одній господарській одиниці відбувається і продаж товарів (надання послуг), і торгівля через інтернет-магазин: як запрограмувати ПРРО?

Яким чином запрограмувати ПРРО, якщо на одній господарській одиниці здійснюється і продаж товарів (надання послуг) і торгівля через інтернет-магазин (сайт)?

15:52 01.05.2024

Чи визначає мінімальне податкове зобов'язання підприємець - платник єдиного податку (II-III груп) за земділянку, яку орендує у фізособи?

Чи визначає мінімальне податкове зобов’язання фізична особа – підприємець – платник єдиного податку (другої – третьої груп) за земельну ділянку, віднесену до сільськогосподарських угідь, яку орендує у фізичної особи (громадянина) (в т. ч., якщо такою особою сплачено земельний податок, нарахований контролюючим органом)?

15:51 01.05.2024

Електронний чи паперовий: у якому вигляді подають до Звіту про контрольовані іноземні компанії копії фінансової звітності

В якому вигляді (електронному чи паперовому) до Звіту про контрольовані іноземні компанії подаються завірені належним чином копії фінансової звітності контрольованої іноземної компанії, що підтверджують розмір прибутку контрольованої іноземної компанії за звітний (податковий) рік та яким чином здійснюється завірення?

15:49 01.05.2024

Із 1 травня в Електронному кабінеті стане доступним Витяг щодо стану розрахунків

Головне управління ДПС у Черкаській області повідомляє, що з 1 травня 2024 року в Електронному кабінеті платника стане доступним отримання Витягу щодо стану розрахунків, в розрізі податків, зборів, платежів, а також єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок), починаючи з 2013 року та кожний рік окремо.

15:45 01.05.2024

Про перевірку декларації після її подання

Публічні службовці прозвітували про свої статки за останні три роки (2021-2023), а Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) отримало понад 2 млн декларацій. Що ж НАЗК робитиме з ними далі? Як працює ризик-орієнтований підхід до відбору та перевірок декларацій?

15:10 01.05.2024

Як здійснюється взяття на облік за основним місцем обліку ФОП?

Фахівці Головного управління ДПС у Черкаській області роз’яснюють, що відповідно до п. 6.1 розд. VI Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Мінфіну від 09.12.2011 № 1588, взяття на облік за основним місцем обліку фізичної особи – підприємця здійснюється після її державної реєстрації згідно із Законом від 15.05.2003 № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» (Закон № 755), контролюючим органом за місцем її державної реєстрації на підставі:  відомостей про державну реєстрацію фізичної особи – підприємця; відомостей про скасування державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця.

15:09 01.05.2024

Порядок проставлення апостилю на документах, що видаються ДПС

Правила проставлення апостиля на офіційних документах, призначених для використання на території інших держав, затверджені спільним наказом Міністерства закордонних справ України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства фінансів України, Міністерства юстиції України від 17 березня 2023 року № 125/209/293/139/999/5 (Правила).

15:03 01.05.2024

Терміни проведення виїзних (невиїзних) планових і позапланових перевірок

ГУ ДПС у Черкаській області нагадує, що контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки. Тривалість документальної планової перевірки не повинна перевищувати 30 робочих днів (р. д.) для великих платників податків щодо суб’єктів малого підприємництва – 10 р. д., інших платників податків – 20 р. д.

13:51 26.04.2024

Період для подання декларації з рентної плати вперше суб'єктом господарювання – отримувачем ліцензії

За який звітний період вперше подається податкова декларація з рентної плати СГ, який отримав дозвільний документ (ліцензію або дозвіл) на користування радіочастотним ресурсом України?

13:49 26.04.2024