ПОДАТКОВА ІНФОРМУЄ

«Податки. Армія. Перемога»: за участі податківців погасили марку

У Черкасах відбулося спецпогашення марки «Податки. Армія. Перемога» – за участі в.о. начальника Головного управління ДПС у Черкаській області Володимира Жавріда, першого заступника Черкаської ОДА Наталії Кравченко та представників Черкаського центрального відділення Укрпошти.

10:45 08.07.2024

До уваги власників і користувачів земельних ділянок усіх форм власності!

Державна податкова служба України з метою правильного застосування ставок податку і податкових пільг із земельного податку рекомендує розглянути матеріали, які розміщені на вебпорталі Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру, щодо цільового призначення земельної ділянки та перевірити коректність інформації щодо цільового призначення земель, які обліковуються у Державному земельному кадастрі, і у разі необхідності привести дані у відповідність до вимог земельного законодавства.

10:44 08.07.2024

Контакт-центр ДПС інформує: оновлені правила сплати рентної плати за користування радіочастотним спектром

1 липня 2024 року набув чинності Закон України від 21 травня 2024 року № 3721-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та Закону України «Про електронні комунікації» щодо рентної плати за користування радіочастотним спектром (радіочастотним ресурсом) України» (далі – Закон № 3721), яким внесено зміни, зокрема, до ст. 254 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ (далі – Кодекс) та доповнено підрозділ 93 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу новими пунктами 3 і 4.

10:43 08.07.2024

Майже 14 млрд грн податків сплатили платники Черкаської області за перше півріччя 2024 року

За січень-червень 2024 року платниками Черкаської області до бюджетів усіх рівнів сплачено 13 954 млн грн податків, зборів та платежів. У порівнянні з показником січня-червня 2023 року до бюджетів спрямовано на 25,9 відс., або на 2 868 млн грн податків більше.

10:41 08.07.2024

Дотримання платником термінів для подання письмових пояснень та копій документів щодо інформації в податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в ЄРПН (ПРИКЛАДИ)

Законом України від 30 червня 2023 року № 3219-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану», який набрав чинності 01.08.2023, виключено норму пункту 102.9статті 102 Податкового кодексу України, та доповнено підпункт 69.9 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» положенням щодо встановлення терміну дії зупинення перебігу строків, визначених податковим законодавством та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а саме до 01.08.2023.

10:32 08.07.2024

До уваги платників плати за землю! Зміна граничного розміру орендної плати

З 1 липня 2024 року набирає чинність Закон України від 9 травня 2024 року  № 3706-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей експорту окремих видів товарів у період дії воєнного стану».

15:44 28.06.2024

Чи є базою нарахування ЄСВ вартість подарунків, безоплатно переданих роботодавцем працівникам?

Головне управління ДПС у Черкаській області звертає увагу, що відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону від 08.07.2010 № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (Закон № 2464) платниками ЄСВ є роботодавці, зокрема, підприємства, установи та організації, які використовують працю ФО на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з ФОП, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань).

15:01 28.06.2024