ПОДАТКОВА ІНФОРМУЄ

Жителі Черкащини задекларували право на податкову знижку до повернення з бюджету 15,5 млн грн

Жителі Черкаського регіону поступово декларують право на податкову знижку. В. о. начальника Головного управління ДПС у Черкаській області Володимир Жаврід нагадує, що податкова знижка – це можливість повернути частину сплаченого податку на доходи фізичних осіб із доходів у вигляді заробітної плати за певні послуги упродовж звітного року. Так, із 1 січня нинішнього року є змога отримати податкову знижку за витратами 2023-го. Для цього до 31 грудня цього року необхідно подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи.

15:34 25.07.2024

Як документально підтвердити знищення (втрати) товарів внаслідок дії обставин непереборної сили у період дії воєнного, надзвичайного стану?

Відповідно до п. 32 прим. 1 підрозд. 2 розд. XX Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ) тимчасово, протягом дії правового режиму воєнного, надзвичайного стану, не вважаються використаними платником ПДВ в неоподатковуваних ПДВ операціях або операціях, що не є господарською діяльністю платника податку, товари, придбані в оподатковуваних ПДВ операціях, знищені (втрачені) внаслідок дії обставин непереборної сили у період дії воєнного, надзвичайного стану.

15:32 25.07.2024

Щодо податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (роз’яснення, приклади)

Територіальними органами ДПС (станом на 01.07.2024) сформовано понад 3,2 млн податкових повідомлень-рішень по податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на суму 6,6 млрд гривень.

14:02 25.07.2024

За пів року – 113,8 млн грн сплаченого платниками Черкащини акцизного податку

За період січня-червня нинішнього року платники податків Черкаського регіону сплатили 113,8 млн грн акцизного податку. Про це повідомляє в.о. начальника Головного управління ДПС у Черкаській області Володимир Жаврід. Він роз’яснює в розрізі надходжень.

13:55 25.07.2024

«Е-повернення» – сервіс для спрощення процедури повернення помилково та/або надміру сплачених платежів

Головне управління ДПС у Черкаській області повідомляє, що для спрощення процедури повернення помилково та/або надміру сплачених платежів діє сервіс «Е-повернення».  Платники податків мають змогу в режимі 24/7, дистанційно подати заяву на повернення/перекидку коштів через Електронний кабінет в «три кліки».

15:02 16.07.2024

Черкащина: сума задекларованого громадянами доходу перевищує 3,6 млрд грн

За словами в.о. начальника Головного управління ДПС у Черкаській області Володимира Жавріда, на 1 липня нинішнього року до ГУ ДПС у Черкаській області громадянами подано понад 8,6 тисяч декларацій про майновий стан і доходи за 2023 рік. Загальна сума задекларованого доходу перевищує 3 640,0 млн грн.

15:00 16.07.2024

Кроки для отримання Витягу щодо стану розрахунків, у розрізі податків, зборів, платежів, а також єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування

Головне управління ДПС у Черкаській області звертає увагу платників, що в Електронному кабінеті платника доступне отримання Витягу щодо стану розрахунків, в розрізі податків, зборів, платежів, а також єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок), починаючи з 2013 року та кожний рік окремо.

14:59 16.07.2024