ПОДАТКОВА ІНФОРМУЄ

Задекларована праця = трудові і соціальні права

Працювати за трудовим договором – вигідно! Трудове законодавство гарантує найманому працівнику здорові та безпечні умови праці, оплачувані відпустки й лікарняні. Вам допоможуть у разі нещасного випадку на роботі,  нададуть пільги, якщо у вас є малолітні діти. Всього цього позбавлені незадекларовані працівники. З моменту укладення трудового договору ви – найманий працівник, який має трудові права й соціальні гарантії.

10:52 06.06.2024

Порядок, підстави, терміни продовження строків проведення перевірок та зупинення розпочатої перевірки працівниками контролюючих органів

Відповідно до абз.2 п.82.1 ст. 82 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) продовження строків проведення перевірок, визначених у ст. 77 ПКУ, можливе за рішенням керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу не більш як  на 15 робочих днів для великих платників податків, щодо суб’єктів малого підприємництва – не більш як на 5 робочих днів, інших платників податків – не більш як на 10 робочих днів. Згідно з абз.2 п.82.2 ст. 82 ПКУ продовження строків проведення перевірок, визначених у ст. 78 ПКУ, можливе за рішенням керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу не більш як на 10 робочих днів для великих платників податків, щодо суб’єктів малого підприємництва – не більш як на 2 робочих дні, інших платників податків – не більш як на 5 робочих днів.

10:50 06.06.2024

Незадекларована праця не підтримує ЗСУ!

На початок 2022 року близько 3 млн працівників працювали без оформлення трудових відносин. За умови виплати заробітної плати хоча б на рівні мінімальної – це майже 100 мільярдів гривень податків та зборів на рік, які можуть бути направлені на захист нашої держави.

10:47 06.06.2024

Дохід ФОП – платника єдиного податку: чи входить до складу сума коштів, отримана за рішенням суду у вигляді грошової компенсації?

Чи включається до складу доходу ФОП – платника ЄП (першої – третьої груп) сума коштів, отримана за рішенням суду у вигляді грошової компенсації (відшкодування) судових витрат (зокрема, судового збору, сплаченого такою особою)?

13:48 03.06.2024

Щодо оновлення інформації про основний вид економічної діяльності у реєстраційних документах та в ЄДР

Шановні платники! Головне управління ДПС у Черкаській області просить забезпечити актуальність та своєчасність оновлення інформації про основний вид економічної діяльності у власних реєстраційних документах та в ЄДР. Для уточнення видів діяльності необхідно використовувати Національний класифікатор України: Класифікатор видів економічної діяльності (КВЕД) ДК 009:2010, який можна переглянути на сайті Держкомстату.

13:46 03.06.2024

Порядок отримання реєстраційного номера облікової картки платника податків (РНОКПП) неповнолітній особі

Фізична особа незалежно від віку, яка не включена до Державного реєстру, зобов’язана особисто або через представника подати до відповідного контролюючого органу облікову картку фізичної особи – платника податків за формою № 1ДР (далі – Облікова картка ф.№ 1ДР), яка є водночас заявою для реєстрації у Державному реєстрі, та пред’явити документ, що посвідчує особу, який містить необхідні для реєстрації реквізити (прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), дату народження, місце народження, місце проживання, громадянство).

13:45 03.06.2024

Е-кабінет: подання заяви та документів для переоформлення ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями у випадку зміни відомостей

Чи можна через Електронний кабінет подати заяву та документи для переоформлення ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями у разі зміни відомостей, зазначених у ліцензії?

13:44 03.06.2024

Володимир Жаврід: Платникам Черкащини відшкодували майже 400 млн грн податку на додану вартість

В.о. начальника Головного управління ДПС у Черкаській області Володимир Жаврід зазначає, що впродовж січня-квітня нинішнього року платники Черкаської області заявили до відшкодування податку на додану вартість на розрахункові рахунки 479 млн грн:

13:43 03.06.2024