Бабанська громада
Черкаська область, Уманський район

Відділ соціального захисту населення, захисту дітей та охорони здоров’я

Гончарук Оксана Іванівна – начальник відділу соціального захисту населення, захисту дітей  та охорони здоров’я 

Слепченко Анна Юріївна – головний спеціаліст відділу соціального захисту населення, захисту дітей  та охорони здоров’я

 

Графік роботи відділу: понеділок-п’ятниця з 8:00 до 17:00

                                             перерва: з 12.00 год до 13.00 год

                                            вихідний: субота, неділя

телефон:     +38(096)332-30-37

адреса:         смт Бабанка, вул. Соборна, 60А (2 поверх, 15 кабінет)

e-mail:         vszn_babanka@ukr.net

Фото без опису

            Соціальний захист є основним завданням соціальної політики, що ставить за мету забезпечення прав і гарантій людини у сфері рівня та якості життя. Турбота про людей, які перебувають у складних  життєвих обставинах – один з основних напрямів державної політики у сфері соціального захисту населення.

         Соціальний захист населення – одна з головних функцій держави, яка має виконуватися завжди і за будь-яких обставин на користь тих громадян, у житті яких виникли проблеми.

        Сфера дії соціального захисту – це особа, сім’я, їхній добробут, і не лише матеріальний, а й соціальний, тобто покращення соціального самопочуття людини, впевненості у своєму майбутньому.

 

Основними завданнями та функціями відділу є:

 1.     Забезпечення реалізації державної політики у сфері соціальної підтримки і надання соціальних послуг сім’ям та особам, які належать до вразливих груп населення та/або перебувають у складних життєвих обставинах, зокрема особам похилого віку, особам з інвалідністю, ветеранам війни (в тому числі учасникам АТО/ООС), особам, на яких поширюється дія законів України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту“ та „Про жертви нацистських переслідувань“, громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, сім’ям з дітьми, малозабезпеченим, багатодітним, молодим сім’ям, внутрішньо переміщеним особам, непрацездатним, важко і хронічно хворим громадянам, громадянам похилого віку,  яким виповнилося 90 і більше років, особам з обмеженими фізичними можливостями, іншим категоріям осіб, які згідно із законодавством мають право на пільги та отримання житлових субсидій.
 2.     Забезпечення реалізації на території громади державної політики у сфері соціального захисту населення, з питань запобігання домашнього насильства, протидії торгівлі людьми, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, організації надання соціальних послуг особам, окремим соціальним групам, які перебувають у складних життєвих обставинах і не можуть самостійно їх подолати.
 3.    Визначення та реалізація соціальних пріоритетів розвитку громади, розробка місцевих програм соціального спрямування, проектів, програм та заходів щодо підтримки вразливих категорій населення.
 4.    Запровадження та надання місцевих гарантій соціального захисту, соціальної підтримки мешканців громади.
 5.    Організація здійснення соціальної роботи в громаді та надання соціальних послуг.
 6.    Забезпечення виконання законодавчих та інших нормативно-правових актів з питань, що віднесенні до його відання.
 7.    Брати участь у стратегічному плануванні розвитку соціальної сфери громади, здійснення підготовки пропозицій до проектів місцевих програм соціального розвитку, проекту бюджету громади.
 8. Вирішення відповідно до законодавства питання щодо соціальної підтримки населення громади (прийому документів для призначення і виплати всіх видів державної соціальної допомоги, компенсацій, житлових субсидій, надання пільг, надання статусу внутрішньо переміщеним особам, інших грошових соціальних виплат), в тому числі у співпраці з центром надання адміністративних послуг.
 9. Здійснення відповідно до законодавства соціальної роботи в громаді, в тому числі виявлення сімей/осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах.
 10. Ведення обліку багатодітних сімей/осіб, у тому числі сімей з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують соціальної підтримки, осіб з інвалідністю, осіб, які потребують постійної сторонньої допомоги, осіб, які повернулися з місць позбавлення волі, осіб, які не мають постійного місця проживання, осіб, які зазнали насилля в сім'ї, постраждали від торгівлі людьми.
 11. Здійснення моніторингу, контролю та оцінювання якості надання соціальних послуг, інформує населення про соціальні та реабілітаційні послуги.
 12.  Вжиття заходів щодо надання соціальної допомоги та компенсацій вразливим верствам населення громади, що фінансуються за рахунок коштів місцевого бюджету.
 13. Вирішує питання надання за рахунок коштів місцевого бюджету ритуальних послуг у зв’язку з похованням громадян у випадках, передбачених законодавством (у тому числі одиноких).
 14. Забезпечення захисту прав і законних інтересів повнолітніх осіб, які потребують встановлення опіки або піклування, недієздатних осіб та осіб, цивільна дієздатність яких обмежена.
 15. Вирішення відповідно до законодавства питань про надання допомоги особам з інвалідністю, ветеранам війни, сім’ям загиблих (померлих або визнаних такими, що пропали безвісти чи перебувають у полоні) військовослужбовців, звільнених у запас, а також військовослужбовців строкової та контрактної служби, особам з інвалідністю з дитинства, багатодітним сім’ям.
 16. Вжиття заходів щодо усунення дискримінації за ознакою статі відповідно до законодавства про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків та протидії дискримінації.
 17. Здійснення профілактичних та інших заходів з питань попередження бездомності, реінтеграції бездомних осіб, соціального сирітства, жорстокого поводження з дітьми, насильства в сім’ї, торгівлі людьми, соціального патронажу осіб, звільнених з місць позбавлення волі, інших негативних явищ в соціальному середовищі територіальної громади.
 18.  Вжиття заходів реагування на звернення та повідомлення про вчинення домашнього насильства
 19. Здійснення консультування мешканців територіальної громади з питань застосування законодавства щодо соціальної підтримки населення, надання соціальних послуг, захисту соціальних прав, інших питань віднесених до його відання.
 20. Проведення інформаційно-просвітницької роботи серед населення спрямованої на: підвищення обізнаності з питань прав та гарантій у сфері соціального захисту, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, протидії торгівлі людьми, жорстокому поводженню з дітьми, запобігання та протидії домашньому насильству; запобігання та подолання споживацьких настроїв, формування сімейних цінностей, почуття причетності до розв’язання важливих соціальних завдань громади.
 21.  Здійснення інших повноважень, покладених на відділ відповідно до законодавства України.

 

 

Гаряча лінія кризової підтримки

Український ветеранський фонд Міністерства у справах ветеранів України активно займається питаннями підтримки ветеранів та членів їхніх сімей. Ролик створений для інформування та підтримки наших ветеранів, відповідає вимогам українського законодавства до соціальної реклами і має на меті донести важливу інформацію до ветеранів та їхніх сімей.

15:22 30.05.2024

Корисні посилання для ветеранів!

Україна після перемоги стане країною, в якій особливої уваги та турботи потребуватиме значна кількість наших співгромадян, які здобули досвід бойових дій. У фокусі спеціальної пріоритетної опіки держави перебуватимуть і члени сімей ветеранів та сімей загиблих воїнів.

10:34 11.04.2024

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь