ЗАСІДАННЯ КРУГЛОГО СТОЛУ У РАМКАХ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ АКЦІЇ «16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА»
За ініціативи селищного голови Бабанської селищної ради Леоніда ОРАТІВСЬКОГО відбулося засідання круглого столу у рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» із представниками ГУНП в Черкаській області та Мобільної бригади соціально-психологічної допомоги постраждалим від домашнього або ГЗМ насильства в Уманському районі.
Власне, у засіданні взяли участь старости, працівники центу надання соціальних послуг, начальник служби у справах дітей, працівники Виконавчого комітету Бабанської селищної ради дотичні до теми домашнього насилля та ГЗМ насильства, соціальні педагоги та практичні психологи закладів освіти Бабанської територіальної громади.
Зі вступним словом до присутніх звернувся селищний голова Бабанської селищної ради Леонід ОРАТІВСЬКИЙЙ, який наголосив, що насильство визнано однією з небезпечних проблем, які є перепоною на шляху подолання нерівностей й дотримання людських прав та наносять величезну моральну шкоду суспільству та що будь-які прояви насильства є недопустимими.
Про особливості кримінальної відповідальності за злочини пов’язані з домашнім насильством, обмежувальні заходи щодо кривдників, які вчинили домашнє насильства розповів Дільничний офіцер поліції Уманського РВП УВП ГУНП в Черкаській області Вадим МАНЬКОВСЬКИЙ.
Психологом та фахівцем з соціальної роботи Мобільної бригади соціально-психологічної допомоги постраждалим від домашнього або ГЗМ насильства в Уманському районі було проведено інформаційно-роз’яснювальну роботу, зосереджено увагу присутніх на видах насильства та на способах його ідентифікації та протидії йому. Фахівці розповсюдили брошури, буклети та візитівки із важливими телефонними номерами установ та організацій, які надають допомогу в протидії та запобіганні домашньому насильству.
Мобільна бригада соціально-психологічної допомоги в Уманському районі працює за підтримки Фонду Народонаселення ООН в Україні - UNFPA Ukraine, у координації з Офісом Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції та Міністерством соціальної політики України, завдяки фінансовій підтримці уряду США USAID's Bureau for Humanitarian Assistance, за імплементації ГО «Інноваційні соціальні рішення».
Крім того, у ході засідання круглого столу зазначено, що проблема насильства в родині досить гостро стоїть в Україні. Небезпека полягає в тому, що прояви жорстокості та домашнього насильства не лише руйнують гармонію родинних стосунків, а й виступають передумовою злочинності в суспільстві загалом. Особливо кричущим є те, що від неї страждають діти. А вони не лише спостерігають за насильством у своїй родині, а й дуже часто самі стають постраждалими, або ж і кривдниками. Відтак, виростаючи, дуже часто у майбутньому застосовують цей негативний досвід у власному житті.
Учасники заходу дійшли єдиної думки, що найважливішу роль у попередженні булінгу, домашнього насильства відіграє інформаційно-просвітницька та консультаційна робота. Тому ефективному вирішенню проблеми булінгу, домашнього насильства, без сумніву, має стати злагоджена взаємодія всіх суб'єктів соціальної роботи з навчальними закладами освіти громади.