Бабанська громада
Черкаська область, Уманський район

Африканська чума свиней (АЧС)

Дата: 18.11.2024 10:25
Кількість переглядів: 70

Останніми роками епізоотична ситуація з африканської чуми свиней на території України залишається вкрай складною. Це загрожує не лише розвитку галузі свинарства, а й в цілому сільському господарству, економіці та продовольчій безпеці України.

Фото без опису

Африканська чума свиней (АЧС)  – небезпечне вірусне захворювання, яке вражає домашніх та диких свиней, незалежно від породи, віку та статі.

Поширенню захворювання сприяє торгівля тваринами на стихійних ринках, подвірний забій свиней і реалізація продуктів їх забою, нехтування елементарними заходами біобезпеки, в переважній більшості в особистих підсобних господарствах громадян і дрібних спеціалізованих підприємствах.

Адже м′ясна продукція, яка реалізується на стихійних ринках знаходиться поза межами ветеринарно - санітарного контролю, купівля м′яса невідомого походження, буде сприяти розповсюдженню АЧС, так само як торгівля тваринами в не встановлених для цього місцях. Купуючи таких тварин ніхто не може гарантувати їх походження, стан здоров’я, чи проведені щеплення проти інфекційних хвороб та дослідження.

 Жителі населених пунктів, з метою запобігання занесення вірусу АЧС в господарства всіх форм власності, повинні дотримуватися чітко визначених рекомендацій Державної служби ветеринарної медицини Черкаської області, а саме:

1.Утримувати свиней в закритих, надійно ізольованих приміщеннях.

2.Не допускати вигулу свиней та їх контакту з іншими тваринами.

3.Проводити щоденний клінічний огляд тварин з метою виявлення можливого захворювання.

4.Регулярно здійснювати очистку приміщень, у яких утримуються свині.

5.Обслуговування тварин проводити лише в окремому змінному одязі, при цьому використовувати засоби догляду, інвентар закріплений за кожним приміщенням.

6.Постійно вести боротьбу з гризунами.

7.Не допускати відвідування господарств, тваринницьких приміщень сторонніми особами.

8.Не купувати тварин у невстановлених для цього місцях, без супровідних ветеринарних документів, що підтверджують їх здоров’я та епізоотичне благополуччя територій їх походження.

9. Забій тварин проводити лише після передзабійного клінічного огляду спеціалістом державної служби ветеринарної медицин.,

10.Реалізовувати продукти забою лише після проведення ветеринарно-санітарної експертизи.

11.Не купувати м’ясні продукти в невстановлених для цього місцях, та на стихійних ринках.

12.При виявленні клінічних ознак захворювання або при виникненні підозри на захворювання, та/або при загибелі свиней негайно повідомити спеціаліста найближчої державної установи ветеринарної медицини.

13. Обов’язково забезпечувати доступ представників державної служби ветеринарної медицини до тварин для проведення клінічного огляду та проведення обов’язкових або необхідних ветеринарно-санітарних заходів.

14. Трупи тварин, побічні продукти їх життєдіяльності, продукти забою та переробки, непридатні для споживання людиною, утилізувати згідно Закону України «Про відходи».

15. Не переробляти трупи свиней, та/або туші вимушено забитих свиней.

16. Не використовувати харчові відходи для годівлі тварин.

17. Не використовувати для напування тварин воду з річок, інших водойм з повільною течією що протікають через лісові масиви, в яких є дикі кабани.

18. Періодично проводити дезінфекцію приміщень, в яких утримуються свині. При цьому необхідно пам’ятати, що проведення дезінфекції тваринницьких приміщень побудованих з пористих матеріалів (цегла, піноблоки, газоблоки, керамзитобетонні блоки та ін.) не гарантує стовідсоткове знищення вірусу у зв’язку з можливістю вірусу глибоко проникати в структуру таких будівельних матеріалів.

Пам’ятайте   неухильне дотримання ветеринарно-санітарних вимог власниками тварин є передумовою недопущення інфекції і збереження епізоотичного благополуччя регіону.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь