Про обмеження польотiв беспілотних літальних апаратів  на теритopiï району

Дата: 03.07.2024 15:17

Керівникам установ, підприємств, організацій

Щодо надання дозволів на використання повітряного простору на території району з використанням безпілотних літальних апаратів (БпЛА) для проведення польових сільськогосподарських робіт, навчальних та показових польотів, спортивних змагань з використанням БпЈІА, районна військова  адміністрація вкотре нагадує, що з початку повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну Указом Президента України від 24.02.2022  № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воснного стану в Україні» від 24.02.2022 № 2102-IX, уведений воєнний стан. Водночас  Державною  авіаційною  службою України  з 00.45 24.02.2022 координованого  всесвітнього часу (02.45 за київським часом)  запроваджена заборона для польотів ycix повітряних суден цивільної  авіації,  крім повітряних суден державної aвiaцiï.

Наказом начальника районної військової адміністрації  від  25.02.2022 № 5 «Про обмеження польотiв беспілотних літальних апаратів  на теритopiï району» дозволено використання БпЛА лише для потреб сил оборони. Листом   Державної    авіаційної    служби    України    від    03.02.202 № 1.19-477-23 органам виконавчої влади надані додаткові роз’яснеиня щодо  використання повітряного простopy України в умовах воєнного  стану. Зокрема дозвіл на польоти повітряних суден на території  України  може надаватися Державною авіаційною службою України, яка реалізує державну політику у сфері цивільної авіацїі та використання повітряного простору України та з уповноваженим органом з питань цивільної  авіації, а також Генеральним штабом Збройних Сил України.

Дозволи на використання БпЛА, вільнолітаючих та кордових моделей різноманітних         класів,        радіокерованих  та      експериментальних літаючих моделей у відповідних органах повинні отримувати юридичні та фізичні особи, що мають намір ïx використовувати, за умови ïx офіційної реєстрації в окремо визначеному порядку.

Для отримання дозволу на використання повітряного простору на території району, суб’єкту  господарювання, власнику який має у користуванні БпЛА, необхідно завчасно написати до Генерального штабу Збройних Сил України заявку встановленої форми та надіслати  їï на електронну адресу: zorkz@post.mil.gov.ua.  Зразок заявки знаходиться у Бабанській селищній раді  (тел..0982565784).