Хто має право на отримання соціальних послуг

Дата: 04.06.2024 10:02

Отримувачами соціальних послуг є особи/сім’ї, які належать до вразливих груп населення та/або перебувають у складних життєвих обставинах, яким надаються соціальні послуги.

Вразливі групи населення - особи/сім’ї, які мають найвищий ризик потрапляння у складні життєві обставини через вплив несприятливих зовнішніх та/або внутрішніх чинників.

Складні життєві обставини - обставини, що негативно впливають на життя, стан здоров’я та розвиток особи, функціонування сім’ї, які особа/сім’я не може подолати самостійно.

Чинники, що можуть зумовити складні життєві обставини:

1. Похилий вік.
  2. Часткова або повна втрата рухової активності, пам’яті.
  3. Невиліковні хвороби, хвороби, що потребують тривалого лікування.
  4. Психічні та поведінкові розлади, у тому числі внаслідок вживання психоактивних речовин.
  5. Інвалідність.
  6. Бездомність.
  7. Безробіття.
  8. Малозабезпеченість особи.
  9. Поведінкові розлади у дітей через розлучення батьків.
  10.  Ухилення батьками або особами, які їх замінюють, від виконання своїх обов’язків із виховання дитини.
  11.  Втрата соціальних зв’язків, у тому числі під час перебування в місцях позбавлення волі.
  12.  Жорстоке поводження з дитиною.
  13.  Насильство за ознакою статі.
  14.  Домашнє насильство.
  15.  Потрапляння в ситуацію торгівлі людьми.
  16.  Шкода, завдана пожежею, стихійним лихом, катастрофою, бойовими діями, терористичним актом, збройним конфліктом, тимчасовою окупацією.

Суб'єкти надання соціальних послуг

Соціальні послуги у Бабанській територіальній громаді надають працівники Комунального закладу «Центр надання соціальних послуг Бабанської селищної ради».

Вартість надання соціальних послуг

Відповідно до Закону України «Про соціальні послуги» отримувачам соціальні послуги надаються:

1. За рахунок бюджетних коштів (безкоштовно):

- особам з інвалідністю I групи;

- дітям з інвалідністю;

- отримувачам соціальних послуг, середньомісячний сукупний дохід яких становить менше двох прожиткових мінімумів;

- іншим категоріям осіб (соціальні послуги з інформування, консультування, соціального супроводу,  представництва інтересів, а також соціальних послуг, що надаються екстрено (кризово).

2. З установленням диференційованої плати залежно від доходу отримувача соціальних послуг: отримувачам соціальних послуг, середньомісячний сукупний дохід яких перевищує два прожиткові мінімуми, але не перевищує чотири прожиткові мінімуми для відповідної категорії осіб.

3. На платній основі:

- отримувачам соціальних послуг, середньомісячний сукупний дохід яких перевищує чотири прожиткові мінімуми для відповідної категорії осіб;

- понад обсяги, визначені державними стандартами соціальних послуг.

Середньомісячний сукупний дохід отримувача соціальних послуг для визначення права на отримання соціальних послуг за рахунок бюджетних коштів визначається  за один квартал, який передує місяцю, що є попереднім до місяця звернення , та обчислюється шляхом ділення середньомісячного сукупного доходу його сім’ї на кількість членів сім’ї, які включаються до її складу.

З метою отримання соціальних послуг заявнику чи законному представнику заявника потрібно звернутись із заявою  до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення (уповноваженої особи виконкому територіальної громади, центру надання адміністративних послуг) за місцем проживання/перебування.

До заяви додаються наступні документи:

1. Копія паспорта громадянина України.

2. Копія документа, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, у якому зазначено реєстраційний номер облікової картки платника податків.

3. Копія довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією за формою, затвердженою МОЗ (для осіб з інвалідністю).

4. Медичний висновок про здатність до самообслуговування та потребу в сторонній допомозі (для одержувачів послуги догляд вдома, стаціонарного догляду, соціального таксі).

5. Копія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (за наявності).

Рішення про надання послуг екстрено (кризово) приймаються невідкладно та протягом однієї доби забезпечується їх надання.