Сьогодні, 20 лютого, в Україні відзначають День пам’яті Героїв Небесної Сотні

Дата: 20.02.2024 11:19

День відзначається щороку 20 лютого згідно з указом Президента від 11 лютого 2015 року «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні».

Саме в ці дні під час Революції Гідності протистояння сягнуло свого піку. Цього дня 2014 року загинуло найбільше активістів Майдану. Свої життя віддали 48 учасників протесту. З 18 по 20 лютого на Майдані загинули 78 осіб, після 20 лютого – ще 20. Загалом у списках Героїв Небесної Сотні 107 осіб.

Відомо, що 104-м Героям Небесної Сотні посмертно надали звання Героїв України, а троє іноземців – громадянин Білорусі Михайло Жизневський, Грузії – Зураб Хурція та Давид Кіпіані, посмертно нагороджені орденами Героїв Небесної Сотні.

За весь час протистояння Майдан став серцем і душею України. Десятки тисяч патріотів вийшли на головну площу країни з благородною метою - побудувати процвітаюче європейське майбутнє для своєї держави. Ні кулі снайперів, ні нелюдська жорстокість не змогли перемогти учасників Революції Гідності. Вони заплатили за свої переконання найвищу ціну – життя, стали прикладом мужності і героїзму в ім'я кращого майбутнього України. Їх назвали Героями Небесної Сотні.

Будуючи нову Україну, ми не маємо забути імен Героїв. Схиляємо голови перед пам’яттю тих, хто ціною власного життя відстояв наше життя, майбутнє Української Держави.
Вічна слава Героям Небесної Сотні, полеглим за свободу рідної землі!

З повагою - селищний голова Леонід Оратівський