ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО НАМІР ЗМІНИ ТАРИФу на централізоване водопостачання

Дата: 25.09.2023 08:55

Повідомлення про намір КП  «Бабанське комунальне господарство» Бабанської селищної ради здійснити зміну діючого тарифу на послуги з централізованого водопостачання.

Комунальне підприємство  «Бабанське комунальне господарство» Бабанської селищної ради, на виконання пункту 2 розділу ІІ Порядку інформування споживачів про намір зміни цін/тарифів на комунальні послуги з обґрунтуванням такої необхідності, затвердженого Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 05 червня 2018 року № 130, інформує споживачів про намір вимушено підвищити тариф на централізоване водопостачання.

На сьогодні діючі тарифи на підприємстві затверджені рішенням виконавчого комітету Бабанської селищної ради від 27 квітня 2021 року №39. Дане рішення набуло чинності з 01 травня 2021 року  у розмірі:

• на централізоване водопостачання – 25 грн  за 1 куб. м
  • на централізоване водовідведення –  25 грн  за 1 куб. м

Основними причинами необхідності перегляду тарифів на централізоване водопостачання є:

• зростання вартості електроенергії;
  • зростання законодавчо встановленого прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
  • зростання податкового зобов’язання;
  • зростання цін на сировину та матеріали;
  • зростання вартості послуг сторонніх організацій.

Витрати паливо-мастильних матеріалів зросли вдвічі за рахунок росту цін на паливо мастильні матеріали. Вартість бензину в діючому тарифі становить 29 грн за 1 л – в плановому на 2023 рік 51 грн за 1 л, аналогічно ціна дизельного палива зросла з 27,95 грн до 57 грн.

Перегляд тарифів на послуги централізованого водопостачання та централізованого водовідведення дозволить КП «Бабанське комунальне господарство» стабілізувати фінансовий стан підприємства, підвищити рівень організації робіт у сфері централізованого водопостачання та централізованого водовідведення і в повному обсязі виконувати свої функції.

Матеріальні витрати зросли на 70,3 %, за рахунок збільшення ціни на реактиви, реагенти, запчастини, матеріали  та інші матеріальні ресурси.

Розрахунковий (планований) тариф на послуги з централізованого водопостачання складає для населення та організацій: 35 гривень 00 коп.

•    централізоване водопостачання – 35 грн за 1 куб. м

Для користувачів, які не мають лічильників тариф буде складати:4.9м.куб(норма на людину)*35грн=171,50 грн за 1 людину.

Порівняльний аналіз діючих тарифів з плановими за 1 куб. м централізованого водопостачання та централізованого водовідведення.

Діючий

тариф

Плановий тариф

грн.