Стартує нерестова заборона на вилов водних біоресурсів

Дата: 07.04.2023 13:26

1 квітня розпочинається період нерестової заборони на вилов риби на водоймах Черкащини.

Нерест – важливий період у житті водних біоресурсів. Навесні риба починає мігрувати до місць нересту, де й відкладає свою ікру.

Щоб зберегти рибні запаси, щороку вводиться нерестова заборона, під час якої риба має можливість відновити свою популяцію.

Тож Черкаським рибоохоронним патрулем видано наказ  «Про заборону добування (вилову) водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) у період нересту та затвердження переліку меж нерестовищ на водних об’єктах Черкаської області у 2023 році в районі діяльності Управління Державного агентства меліорації та рибного господарства у Черкаській області».

Встановлені наступні терміни заборони:

на Кременчуцькому водосховищі з 1 квітня по 9 червня 2023 року;

в корінних водах річок з 1 квітня по 20 травня 2023 року;

в придаткових водах з 1 квітня по 30 червня 2023 року.

На період заборони, згідно оновлених Правил любительського і спортивного рибальства,  ДОЗВОЛЕНО вилов одній особі за добу 3 кг + 1 шт. риби гачковими знаряддями добування (вилову) з кількістю гачків не більше двох на рибалку або спінінгом з однією штучною приманкою з берега на ділянках на яких дозволено здійснення любительського рибальства на період весняно-літньої заборони.

ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ в період нересту:

здійснювати вилов водних біоресурсів на нерестовищах, в тому числі з берега;

використання плавзасобів (човнів) у місцях нересту (крім суден спеціально уповноважених органів);

промислове рибальство;

здійснення підводного полювання;

проведення змагань зі спортивного рибальства;

проведення днопоглиблювальних, вибухових або інших робіт;

добування будівельних матеріалів у місцях масового нересту риби.

Нагадуємо, до 30 червня (включно) триватиме також заборона на вилов раків.

При виявленні правопорушень у сфері рибного господарства та рибної промисловості, охорони, використання і відтворення водних біоресурсів, регулювання рибальства негайно повідомляйте Черкаський рибоохоронний патруль, «гаряча лінія» патруля: 063-896-65-93, 0472-31-02-76.