Перерахунок пенсії з 1 липня 2022 року

Дата: 05.07.2022 16:40

Із першого липня 2022 року прожитковий мінімум для  осіб, які втратили працездатність, зріс із 1934 грн до 2027 грн (відповідно до статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік»). У зв’язку з цим Головне управління Пенсійного фонду України в Черкаській області провело перерахунок пенсії, надбавок та підвищень до пенсії, розміри яких залежать від розміру прожиткового мінімуму.

Види виплат, які зросли з першого липня у зв’язку зі зміною прожиткового мінімуму:

• мінімальний розмір пенсії за віком непрацюючим пенсіонерам;
  • мінімальна пенсія шахтарям;
  • мінімальна пенсія сім’ям військовослужбовців у разі втрати годувальника;
  • мінімальні пенсійні виплати особам з інвалідністю внаслідок війни та учасникам бойових дій;
  • підвищення ветеранам війни та членам сімей загиблих / померлих ветеранів війни;
  • пенсія за особливі заслуги перед Україною;
  • максимальний розмір пенсії;
  • надбавка донорам.

Перерахунок пенсійних виплат проведено в автоматизованому режимі та не потребує додаткового звернення громадян до Пенсійного фонду.

Розміри підвищення пенсії визначено індивідуально, залежно від перерахованих складників пенсійної виплати особи.

Перевірити розмір пенсії та ознайомитися з матеріалами електронної пенсійної справи можна в особистому кабінеті на вебпорталі Пенсійного фонду України: https://portal.pfu.gov.ua.

Пенсіонери, які мають право на підвищення, виплату в новому розмірі отримають у липні.

У Черкаській області перераховано 328 309 пенсій, середній розмір підвищення становить 21,25 грн.

Додаткові видатки на місяць –  6,97 млн грн.