Щодо премії ЮНЕСКО за використання інформаційно-комунікаційних технологій в освіті

Дата: 28.01.2022 16:18

Шановні колеги!

Відповідно до листа Постійного представництва України при ЮНЕСКО від 16.12.2021 № 2031/413-194/087/4-101559 щодо премії ЮНЕСКО в 2021 році, інформуємо про старт прийому номінацій на здобуття премії імені Короля Хамад Бін Іса Аль-Кхаліфа за використання інформаційних і комунікаційних технологій в освіті.

Премія заснована в 2005 році за підтримки Королівства Бахрейн із метою відзначення проєктів, які використовують нові технології для покращення викладання, навчання та загальної ефективності освіти. Тема премії 2021:

«Використання технологій для створення інклюзивних систем навчання, стійких до криз».

Номінації на здобуття премії мають бути подані онлайн англійською або французькою мовою. Кожен уряд країни-члена ЮНЕСКО має можливість представити до 3-х кандидатів на здобуття премії через Національну комісію у справах ЮНЕСКО. Двоє переможців премії обиратимуться за результатами рекомендацій міжнародного журі. Кожен переможець отримає диплом та грошову винагороду в розмірі 25 000 дол. США.

Номінантами можуть бути приватні особи, інституції, громадські організації тощо. Вимоги до проєктів:

• тривалість більше одного календарного року;
  • не повинні бути афілійованими до ЮНЕСКО або отримувати фінансування від ЮНЕСКО;
  • технології та інструменти проєкту мають бути у вільному доступі та безкоштовні.

Критерії відбору:

• релевантність до теми премії 2021;
  • інноваційність;
  • доказовість впливу;
  • потенціал до масштабування та розповсюдження;
  • рівність та інклюзивність.

Додаткову інформацію стосовно премії, номінаційні форми та вимоги до номінантів розміщено за посиланням: https://en.unesco.org/themes/ict- education/ict-education-prize.

У разі наявності кандидатів на здобуття зазначеної премії, просимо надсилати заявки на участь у конкурсі до 18.00 4 лютого 2022 року на електронні адреси roksolana.shvadchak@mon.gov.ua, digitaled.office@gmail.com. Заявка подається в довільній формі та має містити детальний опис проєкту, який демонструє дотримання вимог, відповідність критеріям відбору та відомості про номінанта, а також його контактні дані.

Лист ДМО МЗУ України

Лист 2