Щодо пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин

Дата: 26.10.2021 11:26

У Черкаській області розпочинається кампанія з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу з використанням авіаційного транспорту. 393 тисячі приманок з вакциною розкидатимуть над лісовими та сільськогосподарськими угіддями регіону поза територіями населених пунктів.

Наголошуємо, що приманка є безпечною для людей і тварин. Вона має вигляд невеликих брикетів розміром із сірникову коробку, має запах  м’ясокісткового борошна, всередині містить желеподібну капсулу з вакциною проти сказу.

Ці заходи  необхідні  для створення благополучного середовища щодо захворювання на сказ серед диких тварин, котрі є основними розповсюджувачами збудника сказу.

Уманське управління Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області звертається до  жителів та гостей м. Умань та Уманського району з проханням:

- при виявленні принад не брати їх руками і не переносити з місця на місце чи забирати додому;

- застерегти дітей, що у разі виявлення принад з вакциною гратись ними заборонено;

- не розламувати та не розбивати виявлені принади з вакциною.

Імунізація диких м’ясоїдних тварин проти сказу  проводитиметься відповідно до наказу Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області «Про організацію заходів проведення осінньої кампанії пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин у 2021 році за допомогою авіації».

Сказ – особливо небезпечне вірусне захворювання, спільне для тварин та людей. При захворюванні вражається центральна нервова система з ознаками поліенцефаломієліту, недуга супроводжується паралічами  і  завжди закінчується смертю.

Поширюють сказ у природі найчастіше лисиці, а також  єнотовидні собаки, борсуки, вовки та безпритульні собаки і коти.

Складна епізоотична ситуація щодо сказу як в Україні, так і в Уманському районі і м. Умань вимагає радикальних заходів, серед яких одне з основних місць займає пероральна імунізація диких м’ясоїдних тварин. Ефективність щеплення вже доведено як в експериментальних, так і в польових умовах.

Інформація ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В ЧЕРКАСЬКІЙ ОБЛАСТІ УМАНСЬКОГО УПРАВЛІННЯ