ЧИННИМ ЗАКОНОДАВСТКОМ УКРАЇНИ ЗАБОРОНЕНЕ  СПАЛЮВАННЯ ВІДХОДІВ

Дата: 27.08.2021 10:12

З метою запобігання та протидії масовим пожежам лісів і   сільгоспугідь у літній період 2021 р. повідомляємо наступне.

Чинним законодавством України заборонене спалювання відходів, в  тому числі  побутового сміття, випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю,  рослинності або її залишків та  опалого листя у смугах  відводу автомобільних доріг, у парках інших зелених насадженнях та  газонів у населених пунктах.

Спалювання відходів, в тому числі побутового сміття, сухої рослинності створює загрозу життю людей, призводить до  значної шкоди довкіллю (забруднення  атмосферного повітря,  зникнення  рідкісних видів рослин,  загибель комах тощо). При згорянні рослинних залишків у повітря вивільняються пестициди та  радіонукліди,  накопичені  рослинами протягом року. Нерідко разом з листям горить сміття, що  спричиняє ще  потужніше забруднення  атмосферного повітря. При  горінні гуми, окрім  згаданого, утворюються канцерогенна сажа та  оксиди сірки,  останні викликають респіраторні захворювання. В тліючому без  доступу кисню листі  виділяється бензопірен, що здатен викликати у людини ракові захворювання. Окрім безпосередньої шкоди людському здоров’ю, спалювання рослинних залишків становить суттєву загрозу природі: з листям  згорають  зимуючі користі комахи, руйнується ґрунтовий покрив (вигорають рослинні залишки, гинуть ґрунтоутворюючі мікроорганізми), відбувається  збіднення ґрунту, знищується насіння і коріння  трав’янистих рослин,  пошкоджуються нижні частини дерев і кущів та верхні їх коріння, в 2-4 ризи зростає промерзання ґрунту. Крім того, виникає загроза  перекидання вогню на  природні ділянки, зростає загроза  лісових пожеж і  загорання житлових будинків,  погіршується видимість на дорогах, збільшується  частота ДТП.