Роз'яснення
З метою попередження виникнення пожеж у сільськогосподарських угіддях, вздовж доріг, у лісах та парках, в населених пунктах.
Чинним законодавством України заборонене спалювання відходів, в тому числі побутового сміття, випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя у смугах відводу автомобільних доріг, у парках інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах.
Спалювання відходів, в тому числі побутового сміття, сухої рослинності створює загрозу життю людей, призводить до значної шкоди довкіллю (забруднення атмосферного повітря, зникнення рідкісних видів рослин, загибель комах тощо). При згорянні рослинних залишків у повітря вивільняються пестициди та радіонукліди, накопичені рослинами протягом року. Нерідко разом з листям горить сміття, що спричиняє ще потужніше забруднення атмосферного повітря. При горінні гуми, окрім згаданого, утворюються канцерогенна сажа та оксиди сірки, останні викликають респіраторні захворювання. В тліючому без доступу кисню листі виділяється бензопірен, що здатен викликати у людини ракові захворювання. Окрім безпосередньої шкоди людському здоров’ю, спалювання рослинних залишків становить суттєву загрозу природі: з листям згорають зимуючі користі комахи, руйнується ґрунтовий покрив (вигорають рослинні залишки, гинуть ґрунтоутворюючі мікроорганізми), відбувається збіднення ґрунту, знищується насіння і коріння трав’янистих рослин, пошкоджуються нижні частини дерев і кущів та верхні їх коріння, в 2-4 ризи зростає промерзання ґрунту. Крім того, виникає загроза перекидання вогню на природні ділянки, зростає загроза лісових пожеж і загорання житлових будинків, погіршується видимість на дорогах, збільшується частота ДТП.